Istoricul Mădălin Hodor, consilier superior în cadrul Direcției de Investigații a CNSAS, a publicat, pe site-ul Revistei 22, documente care atestă
În martie 1990, la Timișoara, era lansat unul dintre cele mai importante documente politice din România: Proclamația de la Timișoara. Principalul punct al proclamației era lustrarea foștilor nomenclaturiști și securiști. În primele săptămâni după căderea lui


