GEORGE JOIȚA (în fotografie) este un tânăr de 31 de ani din Ploiești, crede că nu este rușinos să vinzi fructe și legume în aprozarul tău, în care ai investit bani și multă muncă, iar legumele şi fructele puse în vânzare sunt strict românești, după cum știm deosebit de gustoase.

Banii pentru afacere i-a câștigat lucrând sezonier în Anglia. Am crescut între roșii și mere spune domnia sa. Se bazează, deci, pe tradiția familiei sale cultivatoare de legume și fructe.
Așa înțeleg capitalismul românesc: liber-creator, antreprenorial. Nu trusturilor, nu concernelor dictatoriale.
Nu supermarketurilor înrobitoare pentru producătorului român ! (!7 iunie 2020, Dan Drăguș)
Sursa: Sănătate.ro
(Dan Drăguș)




